Додаткові роботи


 

Бігування – нанесення ліній згинів на папір або картон для більш естетичного вигляду поліграфічної продукції, яка вимагає післядрукарської обробки (буклети, брошури). За допомогою тупих дискових ножів відбувається процес втискання та ущільнення матеріалу з частковим руйнуванням його волокон. На відміну від фальцювання, бігування застосовується для роботи з більш щільними видами паперу.

 

 

Брошурування дозволяє виконувати палітурні роботи або зшивання великої кількості аркушів одного формату, таким чином утворюючи готовий екземпляр поліграфічної продукції. Основним елементом під час брошурування є металічна або пластикова пружина, яка скріпляє обкладинку з іншими аркушами. Кількість аркушів є обмеженою в залежності від товщини пружини. Якість брошурування суттєво впливає на ефективність готового виробу та зручність користування. Найчастіше в поліграфії брошурування використовують при виготовленні перекидних календарів та блокнотів.

 

Висікання здійснюється для надання певної форми заготовкам паперу або картону. За допомогою штампу, складеного з набору спеціальних ножів, відбувається висікання найчастіше круглих форм або скруглень кутів у виробах зі щільного паперу або картону. Також висікання використовується під час виготовлення канцелярських папок, сувенірних пакетів або хенгерів.

 

 

Ламінування – процес нанесення на поліграфічну продукцію прозорої плівки. Здійснюється для захисту вразливих до зовнішніх умов матеріалів, що значно збільшує їх термін експлуатації. Ламінована продукція чудово зберігається на відкритих місцевостях, а також у приміщеннях з високим рівнем запилення (склади, цехи). Як наслідок, ламінування дозволяє без пошкоджень проводити очищення поліграфії від забруднень, в тому числі і вологе.

 

 

Нумерування – друк послідовних даних на готових бланках (сторінки книг, білети, квитки, документація). Здійснюється окремо на кожному екземплярі поліграфічної продукції для надання їй систематично-пошукової ідентифікації.

 

 

 

 

Перфорацією називають нанесення правильно розташованих, послідовних, однакової форми отворів на поліграфічну продукцію для формування чіткої лінії відриву, яка значно полегшує роз’єднання єдиного екземпляру готової продукції на кілька рівно розбитих частин. Зазвичай використовується для виготовлення одноразових документів (проїзні квитки, білети), поштових марок, відривних календарів, блокнотів та ін.

 

 

Тиснення – поліграфічний процес, при якому поверхню матеріалу обробляють високою температурою і тиском за допомогою спеціальних пресів, що надає їй декоративності та рельєфу. Тиснення використовують як для надання виробу оригінального вигляду, так і для базового захисту від підробок. Найрозповсюдженішим є вид тиснення, при якому між нагрітим кліше і матеріалом протягується плівка-носій (фольга, золото, срібло) і виконується пресування. Під дією нагрітого кліше шар основи майбутнього відбитку відстає і закріплюється на поверхні тисненого матеріалу.

 

Фальцювання – технологічний процес згинання, складання в певному порядку, послідовності друкованого паперового аркуша. Часто для паперу щільністю більше 170 г/м2 і картону перед фальцюванням відбувається процес бігування, для того щоб максимально завадити утворенню ефекту зморшкуватості та тріскання фарби на згині.